Silne związki - silna kuratela

Co w trawie piszczy na dzień 17.05.2020r.

Kuratorki i Kuratorzy MOZowi!

Zadęcie i nadęcie jest mi obce, więc pozwoliłam sobie na mniej formalny wstęp. 

Zarząd pracuje pełną parą – pewnie widzie, ile pism od nas wychodzi (wiem, wiem, mało kto je czyta ). Nie wspomnę już o rozmowach telefonicznych, które przeprowadzam z kuratorami liniowymi, okręgowymi, dyrektorami sądów. I to nie tylko z tymi zrzeszonymi w MOZach.

Pierwsze sukcesy już są – kolejne sądy zamierzają wypłacać kuratorom ekwiwalent za używanie własnej odzieży! Jak na tak krótki czas działania Zarządu, to można nazwać to sukcesem. I pamiętajcie, że nikt z nas nie jest na etacie, praca na rzecz związku jest obok naszego życia osobistego i zawodowego. I każdy z nas z zawodu jest najpierw kuratorem; związkowiec jest później.

Obecnie nasze działania prowadzone są wielotorowo – pracujemy w czterech Zespołach – karnym, rodzinnym, prawnym i ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Gdyby ktoś z Was chciał dołączyć do Zespołu prawnego, to zapraszamy.

Oprócz pracy merytorycznej bardzo ważne jest dla nas ocieplanie wizerunku kuratora, stąd staramy się pozyskiwać do współpracy media. Było o nas w Onet.pl, Rzeczpospolitej, Radiu Zet, HaloRadio. I na tym nie kończymy.

Podejmujemy działania na rzecz współpracy z KRK, organizacjami pozarządowymi. Nasza zbiórka na Poprawczak w Zawierciu odniosła sukces.

Jesteśmy w stałym kontakcie z członkami naszych MOZów, zbieramy od nich informacje o bieżących problemach, wspieramy w interwencjach. Dzwonią do nas kuratorzy, którzy chcą zakładać MOZ, tylko sytuacja z koronawirusem im to uniemożliwia. I Ci kuratorzy już się włączają w nasze prace! To jest fantastyczne.

Co do plotek i pomówień (świadomie wpisałam to słowo) na mój i Zarządu temat, to nie zamierzam tego komentować. Bo to świadczy tylko o tych, którzy je rozsiewają. Nadmienię tylko, że przynajmniej jeden członek OZZKS miał kontakt z AdRem już przed zjazdem krajowym i już w styczniu wspominał, że OZZKS nie jest dla niego.  

Natomiast zachęcam do kontaktu ze mną, jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do działań zarządu czy moich. Bo tu uważam się za źródło tych informacji.  I tak w ogóle, to miła jestem i otwarta na dyskusję . Chętnie wysłucham Waszych spostrzeżeń, pomysłów, konstruktywnej krytyki, ale także spróbuję rozwiązać wszelkie wątpliwości.

I pamiętajcie, że „ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki nim”. Parafrazując Martę Frei – Koleżankujmy i kolegujmy się i  zmieniajmy kuratelę.

Dziękuję, że jesteście z nami w OZZKS.

Pozdrawiam wiosennie,

Ola Szewera – Nalewajek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn