Silne związki - silna kuratela

Przyłącz się do nas 15 września 2022r.

Drodzy Związkowcy,

Zarząd Krajowy OZZKS podjął uchwalę o zorganizowaniu akcji protestacyjnej.

Zdecydowaliśmy się zorganizować protest kuratorów sądowych w Warszawie, który odbędzie się w dniu 15.09.2022r. od godziny 9.00 przed budynkiem Sejmu- zbieg ul. Matejki i Wiejskiej , pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Główne powody protestu to coraz gorsza sytuacja finansowa kuratorów sądowych, niekorzystne zmiany w projekcie ustawy o kuratorach sądowych, patologiczna sytuacja ponoszenia kosztów pracy z wynagrodzenia.

Chcemy aby protest miał charakter happeningowy. Oczywiście znajdzie się przestrzeń na  merytoryczną dyskusję dotyczącą tego, na czym polega nasza praca.

Zapraszamy parlamentarzystów, media, aby przybliżyć im nasz zawód, nasze bolączki, a przede wszystkim to, z czym borykamy się w pracy codziennej. Mamy nadzieję, że zaakcentujemy swoją obecność i zwrócimy uwagę tych środowisk na absurdy z jakimi mamy do czynienia.

Liczymy także na duży odzew środowiska kuratorskiego i to, że z każdego okręgu sądowego przybędzie delegacja kuratorów, którym nieobojętny jest nasz los w tak niepewnym czasie.

ZAPRASZAMY

ZARZĄD OZZKS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn