Silne związki - silna kuratela

Rozpoczynamy zbiórkę publiczną na badanie w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy dot. analizy zagrożeń w pracy kuratora sądowego

Rozpoczynamy zbiórkę publiczną na badanie w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy dot. analizy zagrożeń w pracy kuratora sądowego.

Koszt badania jest znaczny i wyniesie 34 981,20 zł. Dlatego OZZKS podjął decyzję, iż w pierwszej kolejności zorganizujemy zbiórkę publiczną, na którą chętni kuratorzy będą mogli wpłacać pieniądze. Pozostałe koszty zostaną sfinansowane ze środków Ogólnopolskiego Związku Kuratorów Sądowych oraz Międzyzakładowych Organizacji Związkowych, które jednomyślnie zadeklarowały wsparcie tej inicjatywy.

Jaki jest cel badania ? Jeżeli wyniki badania potwierdzą, iż kuratorzy sądowi pracują w bardzo trudnych warunkach, to następnym etapem będzie podjęcie działań zmierzających do wpisania zawodu kuratora sądowego jako wykonywanego w warunkach szczególnych, które określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 roku w sprawie pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub szczególnym charakterze, oraz o których mowa w Ustawie z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych.

Klikając w poniższy link możecie wspomóc nasze działania:

Publiczna zbiórka na badanie w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn