Silne związki - silna kuratela

Pismo do MZ o objęcie kuratorów szczepieniem przeciwko COVID – 19

Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych w dniu 11 stycznia 2020r. skierował pismo do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego o objęcie kuratorów zawodowych, oraz aplikantów kuratorskich szczepieniami przeciwko COVID – 19, ponieważ jako grupa zawodowa mamy kontakt z bardzo wieloma osobami, również tymi najbardziej narażonymi na niebezpieczeństwo zachorowania na COVID.

.

Przyłączając się do apelu Krajowej Rady Kuratorów wyrażonego w piśmie z dnia 08 stycznia 2021r, znak 1/V/2021, w imieniu kuratorów zawodowych zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Kuratorów Sądowych, zwracam się z prośbą o pilne podjęcie kroków zmierzających do objęcia kuratorów zawodowych, oraz aplikantów kuratorskich szczepieniami przeciwko COVID – 19.

Informuję, że nasza grupa zawodowa liczy nieco ponad 5200 osób. Zgodnie z art. 3 ustawy o kuratorach sądowych, wykonujemy swoja zadania nie tylko w budynku sądu, ale również w środowisku podopiecznych, a także na terenie zamkniętych zakładów i placówek ich pobytu, w szczególności na terenie zakładów karnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz leczniczorehabilitacyjnych.

W Narodowym Programie Szczepień zostaliśmy uwzględnieni jako grupa, która może zostać zaszczepiona w etapie II wraz z innymi pracownikami wymiaru sprawiedliwości. W naszym odczuciu, w tym zakresie powinniśmy być uwzględnieni w grupie, która może być zaszczepiona w etapie 0,
podobnie jak chociażby pracownicy ośrodków pomocy społecznej.”

Poniżej cała treść wystąpienia do MZ

Pismo do MZ o objęcie kuratorów szczepieniem przeciwko COVID – 19

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn