Silne związki - silna kuratela

DAJ „PIĄTAKA” NA DZIEWCZYNY Z POPRAWCZAKA

Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych jest pełen podziwu dla Wszystkich Wychowanek Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu, zaangażowanych w akcję szycia maseczek i odzieży ochronnej dla personelu medycznego z powiatu zawierciańskiego. Odbieramy to jako przejaw bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Takie działania, poza aspektem wychowawczym i resocjalizacyjnym, wpisują się także, w bliski OZZKS, nurt sprawiedliwości naprawczej.

Placówka ta znana jest w środowisku otwartym z podejmowania od wielu lat pracy na rzecz osób potrzebujących pomocy w ramach akcji charytatywnych, wolontariatu (przedszkola, DPS, Szkoła Specjalna) oraz organizacji lub współorganizacji imprez dobroczynnych.

Obecnie dziewczęta włączyły się w szycie maseczek i ubrań ochronnych. W ciągu 3 tygodni akcji uszyły i przekazały do Szpitala Powiatowego w Zawierciu, Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zawierciu ponad 5000 (pięć tysięcy) maseczek i prawie 100 (sto) ubrań ochronnych. W pracę zaangażowane są wszystkie wychowanki przebywające w placówce.

Dostrzegając wspaniałą postawę wychowanek, a jednocześnie  ich trudne położenie, OZZKS zwraca się z prośbą o wsparcie dziewczyn i dokonywanie chociażby drobnych wpłat na ich rzecz.

OZZKS wychodząc naprzeciw potrzebom dziewczyn, pozyskane pieniądze ze zbiórki przekaże na zakup dla nich odzieży, butów oraz środków higieny osobistej.

 Poniżej link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/my568z

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn