Silne związki - silna kuratela

Szkolenie związkowców z MOZ Legnica i MOZ Toruń

Aby zachować ciągły rozwój organizacji związkowej, konieczne jest nieustanne szkolenie, wymiana doświadczeń i analiza nowych przepisów. Trzymając się tej dewizy w  dniu 7 października 2023r.   MOZ Legnica oraz MOZ Toruń połączyły swoje siły i zorganizowały spotkanie swoich członków. Między innymi omawiana była nowelizacja przepisów oraz przyszłości kurateli w Polsce.

Szkolenie zostało podzielone na panele tematyczne. Prelegentami byli przedstawiciele Zarządu Krajowego OZZKS Bartłomiej Gesek  i Jerzy Parzych, którzy podzielili się swą wiedzą i doświadczeniami w zakresie funkcjonowania związków zawodowych.

 Spotkanie było niezwykle ważne i merytoryczne. Obecni uświadomili sobie, że brak jednolitych przepisów, znacznie utrudnia pracę kuratorów. Związkowcy aktywnie uczestniczyli w szkoleniu, min. zadając wiele pytań dotyczących problemów, z którymi borykają się w codziennej działalności w swoich zakładach pracy.

Celem szkolenia było m.in zrozumienie wagi i istotnej roli każdego członka związku w procesie planowania i budowania silnej organizacji związkowej w danym zakładzie pracy. Uczestnicy szkolenia mogli nabyć umiejętności organizowania pracowników w związek zawodowy Poznawali czynniki determinujące siłę związku zawodowego oraz jego istotę i cele. Identyfikowali problemy pracownicze i sposoby ich rozwiązywania.

Uczestnicy szkolenia mieli również okazję pospacerować  po pięknym Głogowie- mieście w zachodniej   Polsce, umiejscowionym nad rzeką Odrą z piękną historią. Podczas spaceru nie obyło się bez dalszej wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. Odczuć można było wzajemne wsparcie, motywację do dalszego działania zarówno w związkach zawodowych jak i w kuratorskich szeregach.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w szkoleniu i życzą wielu sukcesów w planowaniu rozwoju związku.

Autorka tekstu: Aneta Zawadzka – Przewodnicząca MOZ Legnica

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn