Silne związki - silna kuratela

Funkcjonowanie kuratorskiej służby sądowej przed i w czasie pandemii COVID-19 publikacja autorstwa Roberta Opory i Łukasza Wirkusa

O podejmowanych inicjatywach OZZKS związanych z warunkami pracy i bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID -19 można przeczytać w najnowszej publikacji autorstwa Roberta Opory i Łukasza Wirkusa „Funkcjonowanie kuratorskiej służby sądowej przed i w czasie pandemii COVID-19”.

Opracowanie to jest dostępne bezpłatnie w Repozytorium Centrum Otwartej Nauki i można ją ściągnąć poprzez identyfikator:

https://depot.ceon.pl/handle/123456789/20783

Z jednej stronu cieszy nas fakt, że zalecenia i rekomendacje autorów monografii są niemalże tożsame z tymi wysuwanymi przez OZZKS w zakresie poprawy warunków pracy, z drugiej zaś strony zastanawia opieszałość pracodawców do wprowadzenia tych jakże istotnych rozwiązań

Część czynności zawodowych kuratorzy wykonują w miejscu zamieszkania. Pewnym problemem okazał się niewystarczający dostęp w mieszkaniu do sprzętu z kamerką i mikrofonem, a zwłaszcza takich akcesoriów komputerowych, jak drukarki czy skaner. W związku z tym godnym uwagi jest dofinansowanie do zakupu dodatkowego sprzętu komputerowego, który służyłby pracy zawodowej w miejscu zamieszkania. Jednocześnie należy zadbać, aby prywatny sprzęt elektroniczny wykorzystywany przez kuratorów sądowych zapewniał bezpieczeństwo pracy i ochronę danych osobowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn